Podoloji

Ayak sağlığı bölümü olarak bilinen podoloji, kliniğimizin ana çalışma alanıdır. Ayaklarda ve ayak tırnaklarında görülen tüm sorunlar ile kapsamlı bir şekilde ilgilendiğimiz ayak sağlığı bölümünde bugüne dek birçok başarı elde ettik. Bu bölümde çalışan uzman hekimlerimiz alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. 

Uzman kadromuzun yanı sıra sunduğumuz geniş tedavi seçenekleri ve özel ekipmanlarımız ile hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek için sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Podoloji bölümümüzde yapılan tüm tedavi ve tetkikler hastalarımız için özel olarak planlanıyor ve en iyi ekipman ve cihazlar kullanılıyor. Dolayısı ile her hasta için özel imkanlar sunan kliniğimiz, tedavi sürecine de gereken önemi vermekten hiç vazgeçmiyor. 

Ayak Sağlığı Bölümü 

Podoloji bölümü olarak tanınan ayak sağlığı bölümünde ayaklar ile ilgili rahatsızlıklar ve tedavileri ile ilgileniyoruz. Ayak sağlığı bölümümüzde sunduğumuz medikal ayak bakımı ve tedavi süreçleri profesyonel kadromuz ile yürütülmektedir. Alanında uzman ekiplerimiz, doktorlarımız ve cihazlarımız ile ayak sağlığı bölümümüzde nasırdan tırnak mantarına kadar çok geniş bir skalada hizmet vermeye devam ediyoruz. 

Podoloji Bölümünde Yapılan Tedaviler 

Podoloji bölümünde bakımı yapılan rahatsızlıkların listesi bir hayli geniştir. Podoloji bölümümüzde verdiğimiz hizmetlerimiz şunlardır: 

 • Kişiye özel tabanlık 
 • Kişiye özel ortez uygulaması 
 • Medikal ayak bakımı 
 • Tırnak batığı tedavisi 
 • Diyabetik ayak bakımı ve tedavisi 
 • Nasır tedavisi 
 • Evde hizmet 
 • Sporcu ayak bakımı 
 • Deforme olan tırnakların bakımı ve tedavisi 

Podoloji bölümümüzde genel olarak yapılan bu işlemlerin yanı sıra siğil, çatlak ve şekil bozuklukları ile de ilgilenilmektedir. Sektördeki en iyi cihazlar ile sunduğumuz tedavilerimiz herkese eşit ve adil şekilde sunulmaktadır. 

Podoloji Bölümünde Çalışan Doktorların Uzmanlığı Nedir? 

Podolog olarak bilinen ayak sağlığı uzmanlarımız bu alanda uzmanlık alan kişilerden oluşmaktadır. Ayak sağlığı bölümünde çalışan eğitimini ve uzmanlığını podolojiden alan hekimlerimize podolog denilmektedir. Tecrübeli ve uzman hekimlerimiz eşliğinde ayak bakımı yaptırmak için kliniğimizden randevu almanız yeterlidir. 

Medikal Ayak Bakımı Nedir? 

Medikal ayak bakımı kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz bakım türlerinden biridir. Uzmanlarımız tarafından yürütülen medikal ayak bakımı sürecinde ayakların bakımı yapılır ve sorunlar tespit edilir. Ölü deri ve ölü hücreler ile ilgili çalışmalar yapılırken canlı hücrelere zarar verilmez. Ayda bir düzenli olarak medikal bakım yapıldığında ayaklar daha sağlıklı bir görünüme kavuşurlar. 

Tırnak Batması Bakımı Nedir?

Batık tırnak tedavisi ve bakımı da uzmanlarımızın ilgilendiği alanlardan biridir. Tırnağın tel ya da bant yöntemi ile yukarı kaldırılması ile daha sağlıklı uzaması hedeflenir. Bu süreçte tırnak için genel bakım da yapılmaktadır. Batık tırnak problemi ilerlediği takdirde ağrı, acı, kızarıklık yapabilmektedir. Enfeksiyon problemlerine de neden olabilen tırnak batmasının ilerlemeden tedavi edilmesi tüm hastalarımız için önemlidir. Bu sebep ile de uzmanlarımız tüm tecrübelerini ve uzmanlıklarını en iyi şekilde batık tırnak tedavi için kullanmaktadır. 

Tırnak Mantarı Tedavisi Nedir?

Tırnak mantarı herkeste görülebilen bir rahatsızlıktır. Yaşanma sıklığı fazla olan tırnak mantarının bulaşması oldukça kolaydır. Mantar ilerlediği takdirde tırnakta geri dönüşü zor olan hasarlar bırakabilir. Bu sorunlar ilerlemeden merkezimizde tedavi olunmasını tavsiye ediyoruz. Uzmanlarımız tarafından yürütülen süreç mantarın nedenine de odaklanır ve bu sayede sorunun tekrarlanması engellenir. Tüm tedavilerimizde yüksek oranda başarı elde eden bir klinik olarak mantar tedavisinde de özel yöntemlerimiz ile öne çıkıyoruz.  

Diyabetik Ayak Bakımı ve Tedavisi Nedir? 

Diyabetik ayak bakımı diyabet hastalarının farklı evreler ile yaşadığı ciddi bir cilt rahatsızlığıdır. Bu sebep ile diyabet hastalarının en az yüzde 10’unda karşılaşılan ayak problemini gidermek için erken teşhis önem taşır. Podoloji bölümümüzde diyabetik ayak bakımı için özel olarak taban hazırlığı da yapılmaktadır. Bu hizmetlerimizin her biri alanında uzman hekimler ve özel ekipmanlar ile gerçekleştirilir.

Online Randevu Alın

  Hasta Yorumları

  Gülşen Akgün

  Sevgili Ömer Bey İle tanışmamız 7-8 ay önce kızımın ısrarı İle başladı.Ben uzun zamandır batık tırnak ağrısı yaşıyor ayakabı giyemiyordum..
  Şafak Y

  Sevgili Ömer Sayesinde ayak tırnaklarım eskisinden çok rahat ve acısızdı tüm podioz ailesine çok teşekkür ederim
  Onur Yalçın

  Merhabalar.Tırnak batığı şikayetiyle daha önce tırnağımı çektirmiştim.Ancak aynı şikayet tekrarladı sonucunda Podolog Ömer Bey İle tanıştım..
  Şeyma Edikli

  Yıllardır Yaşadığım batık tırnak sorununu özlem hanım ve Ömer bey sayesinde çözdüm..
  Seda Özsağlam

  Her iki ayak baş parmaklarımda batık problemim vardı.Yaklaşık 6 ay tıbbi tedavi gördüm ancak sonuç alamadım.Ayakkabi dahi giyemez hale geldim..
  Ali Özdemir

  Merhaba arkadaşlar. Ben Podiöz’ün hastalarından biriyim. Tırnaklarım kararmış, kat kat ve yukarı doğru..