Medikal Ayak Bakımı

Medikal bakım ayaklar için yapılan bir tedavidir. Kliniğimizde ayak bakımı için uyguladığımız bu yöntem, hastalarımıza uyguladığımız tedaviler arasındadır. Profesyonel bakım olarak da bilinen medikal ayak bakımı ile daha sağlıklı ve estetik bir görünüm sağlanır. Bir yandan da ayak sağlığı korunmaya devam eder. Medikal ayak bakımı ayakta görülen sağlık sorunlarının ve deformelerin iyileştirilmesinde bir araç olarak da kullanılabilmektedir. Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz medikal ayak bakımı etkisi yüksek olan bir uygulamadır. 

Medikal Ayak Bakımı Nedir?

Medikal ayak bakımının açıklaması temelde oldukça basittir. Medikal ayak bakımı ayakta ve/veya ayak tırnaklarında görülen rahatsızlıkları gidermek için yapılan uygulamalar bütünüdür. Medikal ayak bakımı ile hastalarımız kliniğimizde hem sorunları ile ilgili tanı ve teşhis sürecine girerler hem de tedavi süreci başlatılır. Medikal ayak bakımı, tıbbi olarak önemli olan bir konudur. Ayak sağlığının eski haline gelmesi ve sorunun giderilmesi için profesyonel destek almak önemlidir. Kliniğimizde yapılan ayak bakımında özel cihazlar kullanılır ve steril bir alan sağlanır. Uzmanlarımız tarafından sorunun nedenine ve çözümüne odaklanılarak sorunların yinelenmesinin önüne geçilir. 

Medikal Ayak Bakımı Acıtır Mı?

Ayak bakımının acıtması medikal işlemler esnasında çoğunlukla mümkün değildir. Tırnak yüzeyine uygulanan bakımlar olduğu kadar ayağın genelini ilgilendiren medikal ayak bakımı uygulamaları da vardır. Bu uygulamalardan hiçbiri hastalarımızı tedavi anında rahatsız etmemektedir. Tedavi esnasında ve tedavi sonrasında hastalar herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemektedir. Uzmanlarımız tarafından yürütülen bu süreçte öncelik hastalarımızın kendini iyi hissetmesidir. Bu sebep ile de hastalarımızın için planladığımız medikal ayak bakımı esnasında işlemin konforlu ve steril bir alanda gerçekleşmesine özen gösteriyoruz.  

Medikal Ayak Bakımı için Doktora Ne Zaman Gidilir?

Ayak bakımı için doktor randevusu alırken hastalarımıza vakit kaybetmemelerini öneriyoruz. Mantar temelli ya da sadece baskı sebebi ile oluşan deformasyonların giderilmesi için geç kalınmaması önemlidir. Medikal ayak bakımında sürecin profesyonel olarak gerçekleşmesini sağlıyoruz. Rahatsızlığın seviyesi yükselmeden önce kliniğimizden randevu alınarak ön muayene yapılması olası sorunların önüne geçecektir. 

Medikal Ayak Bakım Uygulamaları Nelerdir? 

Medikal ayak bakımı uygulamaları birbirinden farklı işlemleri içerir. Hastalığa, hastalığın nedenine ve kişinin sağlık durumuna göre hangi uygulamanın yapılacağına karar verilir. Medikal ayak bakımı uygulamalarımız şu şekilde sıralanabilir: 

 • Diyabetik ayak bakımı 
 • Deforme tırnak bakımı 
 • Nasır tedavisi 
 • Çatlak topuk bakımı 
 • Destek malzemesi uygulama ve bakımı 
 • Batık tırnak tedavisi ve bakımı 
 • Sporcular için ayak bakımı ve tedavisi 

Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz medikal ayak bakımı uygulamalarıdır. Bu uygulamalar rahatsızlığın türüne, seviyesine ve tedavi yöntemine göre hastalarımıza uygulanır. Ön muayene esnasında teşhis önemlidir ve tanılar profesyonel hekimlerimiz tarafından konarak tedavi başlatılır. 

Medikal Ayak Bakımı ve Pedikür Aynı Mı? 

Medikal ayak bakımı ve pedikür farkı olan iki işlemdir. Medikal ayak bakımında, uzman hekimlerimiz tarafından işlem yapılır. Yetkinliği, imkanları ve ekipmanları geliştirilmiş olan ayak sağlığı merkezimiz medikal ayak bakımı konusunda da uzmandır. Bugüne dek gerçekleştirilen 10.000’den fazla başarılı tedavi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

Medikal ayak bakımı esnasında kullandığımız her bir ekipmanlarımız özel olmalarının yanı sıra her zaman sterildir. Pedikür ve medikal ayak bakımının farkları arasında sterilizasyon konusunun yanı sıra yer alan diğer konular şunlardır: 

 • Pedikür öncesi ayak ıslatılır ve ölü derilerin yanı sıra canlı deriler de alınır. 
 • Pedikürde canlı deriler de alındığı için 2 hafta gibi kısa sürelerde yeniden pedikür yapılması gerekir. 
 • Medikal ayak bakımı sadece ölü derilere odaklanır ve profesyonel ekipman ve yöntemler kullanılır.
Online Randevu Alın

  Hasta Yorumları

  Gülşen Akgün

  Sevgili Ömer Bey İle tanışmamız 7-8 ay önce kızımın ısrarı İle başladı.Ben uzun zamandır batık tırnak ağrısı yaşıyor ayakabı giyemiyordum..
  Şafak Y

  Sevgili Ömer Sayesinde ayak tırnaklarım eskisinden çok rahat ve acısızdı tüm podioz ailesine çok teşekkür ederim
  Onur Yalçın

  Merhabalar.Tırnak batığı şikayetiyle daha önce tırnağımı çektirmiştim.Ancak aynı şikayet tekrarladı sonucunda Podolog Ömer Bey İle tanıştım..
  Şeyma Edikli

  Yıllardır Yaşadığım batık tırnak sorununu özlem hanım ve Ömer bey sayesinde çözdüm..
  Seda Özsağlam

  Her iki ayak baş parmaklarımda batık problemim vardı.Yaklaşık 6 ay tıbbi tedavi gördüm ancak sonuç alamadım.Ayakkabi dahi giyemez hale geldim..
  Ali Özdemir

  Merhaba arkadaşlar. Ben Podiöz’ün hastalarından biriyim. Tırnaklarım kararmış, kat kat ve yukarı doğru..