Nasır Tedavisi: Belirtiler, Nedenler ve Çözümler

Nasır, ayak bileğinde oluşan bir tahriştir. Bu tahriş, bilek kemiğinin üst kısmına doğru uzanan bir çizgi şeklinde görülür. Nasır, ayakkabıların sürekli sıkıştırması sonucu oluşur ve en sık olarak ayak bileğinde görülür.

Nasır belirtileri arasında şişlik, ağrı, kızarıklık ve yanma hissi sayılabilir. Ağrı, yürüyüş esnasında veya ayakkabı giydiğiniz zaman daha belirgindir.

Nasır tedavisinde, ilk olarak şişliği azaltmak için bileğinizi yüksekte tutmalısınız. Ayrıca, bu bölgeye soğuk uygulamalar yapabilirsiniz. Ağrıyı azaltmak için aspirin veya ibuprofen gibi ağrı kesiciler kullanabilirsiniz.

Ayrıca, nasır oluşumunu önlemek için ayakkabılarınızın rahat ve geniş olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca, ayakkabılarınızı değiştirmekte fayda vardır. Çünkü, aynı ayakkabıları sürekli kullanmak nasır oluşumunu arttırabilir.

Eğer nasır tedavisine rağmen iyileşme gözlenmiyorsa, bize başvurmalısınız. Doktorunuz, nasır için ilaç tedavisi veya cerrahi tedavi önerebilir. Ancak, nasırın önlenmesi için ayakkabı seçimine ve bakımına dikkat etmeniz önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Randevu

Ücretsiz Muayene. Tek Seansta Tırnak Çekmeden Acısız Ağrısız Kalıcı Çözüm Sunuyoruz.